wtorek, 20 grudnia 2011

Kolostrynina - eliksir młodości dla mózgu, pamięci i nie tylko!

Natura jest perfekcyjna i dba o każde życie które dała, dostarczając mu od samego początku substancję pozwalające na zdrowe i sprawne funkcjonowanie. Dlatego tak wspaniałą substancją a właściwie pokarmem jest siara - pokarm dla nowo narodzonych ssaków w pierwszym etapie ich życia. Siara to nie tylko samo pożywienie, to także - jak się okazuje - źródło bezcennych i niepowtarzalnych substancji o fantastycznym działaniu!
Widzimy więc że każdy noworodek otrzymuje od swojej matki nie tylko życie i opiekę, ale również inny bardzo cenny dar, jakim jest zdrowie. Jak to możliwe? To wszystko jest zasługą siary - wydzieliny gruczołów mlecznych ssaków, przebogatej w cenne substancje takie jak związki białek, witaminy, przeciwciała i inne składniki.

Jedną z substancji zawartych w siarze jest kolostrynina - grupa białek o niesamowitych wręcz właściwościach. Prawdziwy cud natury!

Z Polski rodem

Kolostrynina została odkryta w siedemdziesiątych latach dwudziestego wieku poprzez uczonych pracujących w Instytucie Immunologii Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu. Metodę pozyskiwania tego cennego kompleksu białek opracowali z kolei specjaliści z Instytutu Biochemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wrocławscy naukowcy, prof. Antoni Polanowski i prof. Tadeusz Wilusz, wypracowali przemysłowy sposób wyodrębniania kolostryniny z siary krów i owiec. Skład kolostryniny pochodzącej z siary mleka ludzkiego, mleka owiec i mleka krów jest bardzo do siebie zbliżony. Odkrycia wrocławskich naukowców umożliwiły i otworzyły tej zbawiennej substancji drogę w świat, poznano bowiem jej wspaniałe właściwości a jej wytwarzanie stało się łatwiejsze.
Kolostrynina, choroba Alzhheimera, colostrum, pamięć, siara
Wspaniałe właściwości

Kolostrynina jest przebadaną klinicznie naturalną mieszaniną białek. Jej właściwości i działanie mogą budzić podziw. Badania wskazują, że kolostrynina powstrzymuje powstawanie i zaleganie złogów beta- amyloidowych charakteryzujących różnego rodzaju otępienia i co za tym idzie wspiera ona pracę mózgu i funkcje poznawcze u ludzi.

Substancja ta nie jest jednak cudownym lekiem, który doprowadzi do wyzdrowienia. Zmian które zaszły w mózgu, nie da się niestety jeszcze w dzisiejszych czasach cofnąć żadnym lekiem lub innym działaniem, można tylko (lub aż) spowalniać ich rozwój.

Kolostrynina ma jeszcze wiele innych właściwości. Dla przykładu substancja ta zmniejsza między innymi częstotliwość mutacji komórek związanych z tzw. stresem oksydacyjnym oraz mutacji wywołanych promieniami UVA i UVB (promieniami zawartymi w świetle słonecznym, a mającymi wpływ na powstawanie nowotworów). Zapobiega więc ona uszkodzeniom DNA w komórkach, ograniczając tym samym liczbę mutacji, prowadzących do ich zniszczenia czy nawet nowotworów. Niektóre badania wskazują , że może mieć ona też pozytywny wpływ na spowolnienie procesów starzenia się. Dzięki zabezpieczaniu komórek przed uszkodzeniami, automatycznie wydłuża się ich życie, a tym samym opóźnia się proces starzenia.

Ponadto kolostrynina oprócz swoich posiada też wszystkie właściwości przypisywane colostrum, które natomiast nie posiada w swoim składzie kolostryniny i w związku z tym nie posiada właściwości kolostryniny.

Na wyciągnięcie ręki

Kolostryninę wprowadzono na rynek jako suplement diety wspierający pracę starzejącego się mózgu oraz funkcje poznawcze u ludzi. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i wielu krajach Europy i w tym też Polsce sprzedawany jest pod nazwą CogniSureTM. Suplement diety CogniSureTM produkowany jest przez amerykańską firmę Metagenics a posiadaczem patentu odkupionego od polskich naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego jest angielska firma ReGen Therapeutics Plc.

Profesor Antoni Polanowski , biochemik z Uniwersytetu Wrocławskiego, jeden z twórców przemysłowej metody otrzymywania kolostryniny podkreślił w wypowiedzi dla serwisu PAP - Nauka w Polsce, że kolostrynina jest jak dotąd jedynym preparatem na świecie, który można podawać także profilaktycznie, szczególnie osobom po 50. roku życia. Ma ona hamować odkładanie się złogów amyloidowych, które powodują zaburzenia pamięci i osobowości.


 żródło:
 http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Kolostrynina-eliksir-mlodosci-dla-mozgu-pamieci-i-nie-tylko,12979.html  http://laboratoria.net/pl/aktualnosci/ 
http://www.uroda.senior.pl/168,0,Naturalny-lifitng-z-colostrum,8802.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz